Servisglas modell Hörningsholm

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

16 000 SEK

SERVISGLAS, 115 dlr, Strömbergshyttan, modell Hörningsholm, bestående av: 20 selterglas, 9 whiskyglas, 15 sherryglas, 15 starkvinsglas, 14 snapsglas, 14 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 10 champagnekupor, 6 champagnestrutar,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Enstaka mindre nagg förekommer

253520

2014-06-21