Terrin Qianlong (1736-95)
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård med fåglar samt pagodlandskap, lockknopp i form av granatäpple, längd 34 cm
Omfattande lagning, skada, bränningsdefekter
253531
2014-06-21