Bordssurtout England
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BORDSSURTOUT, 1800-talets slut, England, nysilver, 3 karaffer med slipad dekor, tassfötter med lejonmaskaroner, höjd ca 37 cm, medföljer flaskskyltar(7) i emaljerad och bemålad plåt,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Karaffer med mindre nagg, försilvring med slitage/skador
253541
2014-06-22