Bordssurtout England

Bordssurtout England
Bordssurtout England
Bordssurtout England
Bordssurtout England
Bordssurtout England
Bordssurtout England

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSSURTOUT, 1800-talets slut, England, nysilver, 3 karaffer med slipad dekor, tassfötter med lejonmaskaroner, höjd ca 37 cm, medföljer flaskskyltar(7) i emaljerad och bemålad plåt,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Karaffer med mindre nagg, försilvring med slitage/skador

253541

2014-06-22