Schatull sekelskifte 1900
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SCHATULL, sekelskifte 1900, inredning i förgylld metall med16 glas med kvadratisk fot, 4 karaffer med proppar, schatullet med fanér i bla rot, höjd karaff ca 21 cm, schatullets mått 28, 34x26 cm, nyckel medföljer,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Schatull med lagningar, mindre nagg förekommer
253545
2014-06-22