Schatull sekelskifte 1900

Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900
Schatull sekelskifte 1900

Klubbat för:

9 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

SCHATULL, sekelskifte 1900, inredning i förgylld metall med16 glas med kvadratisk fot, 4 karaffer med proppar, schatullet med fanér i bla rot, höjd karaff ca 21 cm, schatullets mått 28, 34x26 cm, nyckel medföljer,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Kuntoraportti

Schatull med lagningar, mindre nagg förekommer

253545

Päivämäärä:

2014-06-22