Ljusstakar vas Rörstrand

Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand
Ljusstakar vas Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSSTAKAR, 3 st, VAS, 1900-talets första kvartal, 3-armade, dekor med daldans, i botten märkta Rörstrand, höjd ca 12-25 cm,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

En med lagning, en med krackerleringar och spricka

253548

2014-06-22