Fat fajans bl a Picknick
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, 2 st, fajans, Marianne Westman, modell Picknick, Rörstrand, respektive Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, längd ca 34-42,5 cm,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Mindre fat med krackeleringar och mindre nagg, större fatet med repor
253585
2014-06-22