Fat fajans bl a Picknick

Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick
Fat fajans bl a Picknick

Klubbat för:

900 SEK

1 000 SEK

FAT, 2 st, fajans, Marianne Westman, modell Picknick, Rörstrand, respektive Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, längd ca 34-42,5 cm,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Mindre fat med krackeleringar och mindre nagg, större fatet med repor

253585

2014-06-22