Kommod England
2014-06-22
253592
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOMMOD, 1800-talets första hälft, England, fanér i mahogny, beslag i mässing, utdragbar underdel, höjd ca 76, 59x47 cm
PROVENIENS: Skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Delvis renoverad och kompletterad, ytskador, sprickor