Dosa Ryssland
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSA, silver, 1880/90-tal, oidentifierad mästare, Moskva, dekor i niello av bl a trojka, kartusch med monogramgravyr, längd ca 9,5 cm, vikt ca 103 g
PROVENIENS: Skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Mindre bucklor, invändigt med gåvogravyrer
253633
2014-06-23