Golvur Kieding Landskrona
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, 1700-tal, urtavlan märk O Kieding Landscrona no 47 (Olof Kieding, 1724-1805), fodralet daterat 1775, bemålat i svart och guld, pendel, lod, vev och nyckel finns, höjd 215, 44x24 cm
Bruksslitage, smärre ytskador, ommålat.
253651
2014-06-27