Spegel av Christoffer Werné

Spegel av Christoffer Werné
Spegel av Christoffer Werné
Spegel av Christoffer Werné
Spegel av Christoffer Werné
Spegel av Christoffer Werné
Spegel av Christoffer Werné

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, av Christoffer Werné (Glasmästare och spegelfabrikör i Norrtälje 1797-1876), stämpelsignerad, Norrtäljes hallstämpel, sannolikt orginalförgyllning, bemålad, kvicksilverfolierat glas, 62x40 cm

Slitage, smärre skador och lagningar

253700

2014-06-24