Spegel av Christoffer Werné
Valmis
2014-06-24
253700
| Korkein tarjous | 11 000 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
SPEGEL, sengustaviansk, av Christoffer Werné (Glasmästare och spegelfabrikör i Norrtälje 1797-1876), stämpelsignerad, Norrtäljes hallstämpel, sannolikt orginalförgyllning, bemålad, kvicksilverfolierat glas, 62x40 cm
Slitage, smärre skador och lagningar