Spegel av Christoffer Werné
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, av Christoffer Werné (Glasmästare och spegelfabrikör i Norrtälje 1797-1876), stämpelsignerad, Norrtäljes hallstämpel, sannolikt orginalförgyllning, bemålad, kvicksilverfolierat glas, 62x40 cm
Slitage, smärre skador och lagningar
253700
2014-06-24