Historia och Stockholmiana ca 30 st

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HISTORIA (ca 30), huvudsakligen tidigt 1900-tal, däribland Hildebrand & Bratt, Stockholms stads privilegiebref 1428-1700, Stockholms stads jordebok 1420-1498 I-II, Stockholms stads skottbok 1460-1525 I-III, m. fl. Varierande band. ca 30 st.

Proveniens: Efraim Lundmark (1885-1960), författare, konsthistoriker och kyrkohistoriker.

Varierande skick

253705

2014-06-24