Bordslampa i porslin 1908
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, 1900-talets början, montering av mässing samt förgylld vitmetall i form av faraoner, målat motiv av Edith Flygare, Dresden 1908, totalhöjd ca 59 cm
Slitage, färgbortfall
253711
2014-06-24