Flaska vinglas vas 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FLASKA, kasad och graverad dekor av blomster och fåglar, VINGLAS, graverad och slipad dekor, ben med fjällslipning på kvadratisk fot, cuppa med ståndarbård, SEJDEL, graverad dekor av hjortdjur, höjd ca 15,5-23 cm
Flaska med invändig beläggning, vinglas med nedslipad mynning samt nagg på fot, sejdel med nagg på botten
253794
2014-06-25