Ragusked matskedar i silver

Ragusked matskedar i silver
Ragusked matskedar i silver
Ragusked matskedar i silver
Ragusked matskedar i silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RAGUSKED, A E Blomquist, 1826, MATSKEDAR, 3 st, varav två Borås 1848, stämplad IF resp Falun 1821 EAK, modell svensk rund, silver, totalvikt ca 269 g

Gravyr och slitage

253847

2014-06-26