Tårtspade sopplev moccaskedar marmeladsked silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
TÅRSTSPADE, modell Olga, GAB, Stockholm, 1880, blad med graverade akantusslingor och blad med kartusch, SOPPSLEV, 1849, svarvat och svärtat träskaft, avslut av benknopp, otydliga mästarstämplar, MOCCASKEDAR, 12+9 st i etuier, SALTSPADAR, 2 st, modell Olga, 1877, MARMELADSKED, STRÖSKED, SÅSSLEV, silver
Kuntoraportti
Soppsleven lagad, skador, gravyr och bucklor, marmeladskeds blad ej silver
253853
Päivämäärä:
2014-06-26