Tårtspade sopplev moccaskedar marmeladsked silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

TÅRSTSPADE, modell Olga, GAB, Stockholm, 1880, blad med graverade akantusslingor och blad med kartusch, SOPPSLEV, 1849, svarvat och svärtat träskaft, avslut av benknopp, otydliga mästarstämplar, MOCCASKEDAR, 12+9 st i etuier, SALTSPADAR, 2 st, modell Olga, 1877, MARMELADSKED, STRÖSKED, SÅSSLEV, silver

Kuntoraportti

Soppsleven lagad, skador, gravyr och bucklor, marmeladskeds blad ej silver

253853

Päivämäärä:

2014-06-26