Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Kullberg, Stockholm (hovurmakare i Stockholm 1762-1805), träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall,dekor av rocailler, voluter och lagerfestoner, höjd 93 cm, pendel och 2 nycklar finns
Skador, lagningar, lösa delar
253859
2014-06-26