Väggpendyl gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Kullberg, Stockholm (hovurmakare i Stockholm 1762-1805), träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall,dekor av rocailler, voluter och lagerfestoner, höjd 93 cm, pendel och 2 nycklar finns

Skador, lagningar, lösa delar

253859

2014-06-26