Spegel rokoko Niclas Sundström
Klubbat för:
21 000 SEK
25 000 SEK
SPEGEL, rokoko, bär stockholms hallstämpel 17?? samt NS under krona (Niclas Sundström spegelmakare och fabrikör i Stockholm 1754-81), förgylld med polerat guld och matt guld, dekor i papier maché, delvis förgyllda kantglas, ca 177x72 cm
Senare förgylld, kantglas med sprickor och skador
253861
2014-06-26