Pierre Auguste Renoir etsning
Valmis
2014-06-26
253904
| Korkein tarjous | 2 800 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
RENOIR, Pierre-Auguste (Frankrike, 1841-1919): "Le Chapeau Epingle", ca 1892, signerad i plåten, bär påskrift på passe-par-tout, etsning med torrnål, ca 16,5x11
LITTERATUR: Lemaire 4