Urna Rörstrand i majolika

Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika
Urna Rörstrand i majolika

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA med lock, omkring 1900, majolika, troligen Rörstrand, hänklar, dekor av änglar, höjd ca 50 cm

Krackelyr, slitage

253944

2014-06-28