Glasurna omkring sekelskiftet 1900

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA med lock, glas, Moser, Karlsbad, omkring 1900, Tjeckien, djuplila glasmassa med fasetterad form, förgylld reliefdekor med motiv av antikiserande krigsscen, höjd 31 cm

Smärre nagg

254121

2014-06-29