Servisdelar Kina 1700-tal

Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal
Servisdelar Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVISDELAR, 1700-tal, förgylld dekor av blomster, Kina, bestående av: 3 tekoppar med fat, 1 fat medföljer, SKÅL med lock, vridna hänklar, höjd ca 1700-talets slut, dekor i famille rose, höjd ca 12,5 cm

Hänklar med lagningar, förgyllning med slitage, delvis omfattande, sprickor, nagg

254213

2014-06-29