Karusellbord England
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARUSELLBORD, 1800-tal, England, mahognyfaner, skinnkädd skiva, höjd 65, diameter 113 cm
Proveniens: Villa Listonhill, Djurgården
Avkortat, 1 löst lås, 2 nycklar samt avsågad del av pelaren finns att avhämtas på utlämningen, fanerskador, skadad tallrik från Gustavsberg med motiv från Villa Listonhill medföljer
254312
2014-07-01