Nigerianska bronser

Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser
Nigerianska bronser

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

CEREMONIKLOCKA, ARMSMYCKE, brons, sydöstra Nigeria, 1800/1900-tal, höjd ca 12 cm vardera, Proveniens: Inköpt av svensk militärobservatör under Biafrakriget 1968-69

Mindre gjutningsdefekter, slitage

254322

2014-10-02