Nigerianska bronser
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
CEREMONIKLOCKA, ARMSMYCKE, brons, sydöstra Nigeria, 1800/1900-tal, höjd ca 12 cm vardera, Proveniens: Inköpt av svensk militärobservatör under Biafrakriget 1968-69
Mindre gjutningsdefekter, slitage
254322
2014-10-02