Trumma från Yoruba

Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba
Trumma från Yoruba

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALKING DRUM, TRUMPINNE, Yoruba, 1960-tal, getskinn, hjortskinn, trä och växtfibrer, höjd 23 cm, Proveniens: Inköpt av svensk militärobservatör under Biafrakriget 1968-69

254325

2014-10-02