Niklas Hagelberg oljemålning
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HAGELBERG, Niklas (1767-1818): Porträtt av flickebarn, signerad och daterad N. Hagelberg pinx 1799, olja på duk, ca 60x48 cm
PROVENIENS: Skattmansö Herrgård, Västmanland
Krackeleringar, mindre färgbortfall
254368
2014-07-01