Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, Carl Gustav Hiort af Ornäs, 1950-tal, tresitsig, teak, ryggen med flätade läderremmar, lösa dynor klädda i ylletyg, höjd 70, längd 180 cm
LITTERATUR: Katalog Gösta Westerbergs möbler, Stockholm 1957
Slitage, torkad stoppning
254564
2014-07-02