Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs

Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs
Soffa 1950-tal Hjort af Ornäs

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOFFA, Carl Gustav Hiort af Ornäs, 1950-tal, tresitsig, teak, ryggen med flätade läderremmar, lösa dynor klädda i ylletyg, höjd 70, längd 180 cm

LITTERATUR: Katalog Gösta Westerbergs möbler, Stockholm 1957

Slitage, torkad stoppning

254564

2014-07-02