Spelbord 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD, sekelskiftet 1800, gustavianskt, alrotsfanér, otydligt etikettmärkt, inredning för backgammon, spelmarker medföljer, utdragbara ljusskivor, höjd 77, skiva infälld 87x44 cm
Skador, skivan med sprickor, reenoverad och kompletterat, spelmarker möjligen ej komplett
254600
2014-07-02