Fåtöljer i empire Frankrike

Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike
Fåtöljer i empire Frankrike

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, Frankrike, empire 1800-tal, fanerad i maghogny, blindträ i rödbok, förgyllda metallbeslag i form av svanhuvuden, med grön klädsel
Proveniens: Häringe slott

Slitage, smärre lagningar

254722

2014-07-06