Fåtöljer i empire Frankrike
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Frankrike, empire 1800-tal, fanerad i maghogny, blindträ i rödbok, förgyllda metallbeslag i form av svanhuvuden, med grön klädsel
Proveniens: Häringe slott
Slitage, smärre lagningar
254722
2014-07-06