Tumlare 1700-tal
2014-07-03
254733
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TUMLARE, silver, otydligt stämplad, botten med mynt Gustav III, höjd ca 3 cm, diameter ca 6 cm, vikt ca 28 g