Dosa silver 1801
Vollendet
2014-07-03
254771
| Höchstes Gebot | 1 000 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
DOSA, silver, invändigt förgylld, sannolikt Johan Petter Tengman, Stockholm 1801, tremblerad och graverad dekor, längd ca 8 cm, vikt ca 75 g
Smärre slitage, botten med monogramgravyr