Dosa silver 1801

Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801
Dosa silver 1801

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

DOSA, silver, invändigt förgylld, sannolikt Johan Petter Tengman, Stockholm 1801, tremblerad och graverad dekor, längd ca 8 cm, vikt ca 75 g

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, botten med monogramgravyr

254771

2014-07-03