Golvur 1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft, gustaviansk stil, vitmålat, delvis bronserad dekor, vit urtavla med romerska siffror i svart, höjd 223 cm, pendel och lod finns
Senare bemålning, slitage och skador
254794
2014-07-04