Ljuskrona i empirestil
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, mässing, höjd ca 80, diameter ca 45 cm, KYRKOLJUSSTAKE, skuret och bemålat trä, höjd 60 cm
Proveniens: Häringe slott
Omfattande skador på både ljuskrona och kyrkoljusstake
254867
2014-07-06