Ljuskrona i empirestil

Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil
Ljuskrona i empirestil

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, mässing, höjd ca 80, diameter ca 45 cm, KYRKOLJUSSTAKE, skuret och bemålat trä, höjd 60 cm
Proveniens: Häringe slott

Omfattande skador på både ljuskrona och kyrkoljusstake

254867

2014-07-06