Fat famille verte Kangxi

Fat famille verte Kangxi
Fat famille verte Kangxi
Fat famille verte Kangxi
Fat famille verte Kangxi

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1700-talets början, dekor i famille verte med motiv av blommor, diameter ca 34 cm

Lagningar, glasyrbortfall, nagg, undersidan med retuschering

254890

2014-07-05