Stephan Westerstråhle bägare 1700-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄGARE, silver, Stephan Westerstråhle, Stockholm 1797, konande form på fotring med vridna knäckar, liv med tremblerad dekor med kartusch, höjd ca 23 cm, vikt ca 545 g
Kartusch med monogramgravyr samt senare namngravyr från 1800-talet
254937
2014-07-05