Silverkanna jugend
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, jugend, Frans Gustaf Sahlin, Sollefteå 1903, invändigt förgylld, dekor av slingrande orm med stenar till ögon, krönt lock av fågel, svisselerad dekor, på fötter, höjd ca 14,5 cm
Avskavd förgyllning, slitage
254941
2014-07-05