Silverkanna jugend

Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend
Silverkanna jugend

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GRÄDDKANNA, silver, jugend, Frans Gustaf Sahlin, Sollefteå 1903, invändigt förgylld, dekor av slingrande orm med stenar till ögon, krönt lock av fågel, svisselerad dekor, på fötter, höjd ca 14,5 cm

Avskavd förgyllning, slitage

254941

2014-07-05