Adja Yunkers färgträsnitt

Adja Yunkers färgträsnitt
Adja Yunkers färgträsnitt

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): "Ostia, Antica IX. Roma", signerad och daterad -55, numrerad 2/5, färgträsnitt, ca 90x53 cm

Ur passepartout, gulnader, tejprester, ej examinerad ur ram

255180

2014-07-09