Pablo Picasso Paz Estocolmo
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
PICASSO, Pablo (1881-1973) efter: Fleurs et Mains (Paz. Estocolmo), färglitografi efter kritteckning, 1958, signerad och numrerad Picasso 134/200, bladstorlek 64x49 cm
LITTERATUR: Czwiklitzer 147
PROVENIENS Bukowskis Moderna Höstauktion 4 November 1993 Auktionsnummer 368
Motivet utfört som affisch för Picassoutställningen i Stockholm 1958
255224
2014-07-08