Tallrikar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, SKÅL samt SKÅLFAT 3 st, porslin Kina, 17/1800-tal, dekor i bl a emaljfärger famille rose och imari, motiv av fladdermöss och antikviteter, diameter ca 10-23 cm
Sprickor i kantontallrikar, blåvitt fat med lagning, smärre tillverkningsdefekter
255323
2014-07-08