Byrå från 1700-talet

Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet
Byrå från 1700-talet

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, Europa, intarsia av kompassros på ovansida, kannelerade ben, skuren dekor av fleuron, blomster, samt bandfläta i sarg, höjd 92, 134x55 cm, nyckel saknas

Kraftigt maskstunget, slitage, skador, lagning, senare bwslag

255387

2014-07-09