Byrå från 1700-talet
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, Europa, intarsia av kompassros på ovansida, kannelerade ben, skuren dekor av fleuron, blomster, samt bandfläta i sarg, höjd 92, 134x55 cm, nyckel saknas
Kraftigt maskstunget, slitage, skador, lagning, senare bwslag
255387
2014-07-09