Koppar i porslin

Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin
Koppar i porslin

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CREMEKOPPAR, 2 st, ur Gripsholmsservisen Rörstrand, KOPPAR med fat, 3 st, KOPP, porslin, bl a 1800-tal, en kopp empire, höjd ca 6-10 cm
Skadad cremekopp Gripsholm samt cremekopp utan lock och nedslipad kopp medföljer

Slitage, vit kopp med brun dekors fat med spricka

255402

2014-07-08