Matservis Bing & Gröndahl

Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, 60 delar, 1900-tal, "Elegance", Bing & Gröndahl, förgylld dekor med sjöhästar, 11 uppläggningsfat, 24 mattallrikar med diameter 24 cm, 8 djupa tallrikar, 4 assietter, stor terrin med lock och fat, 2 terriner med lock, 4 äggkoppar, sockerskål utan lock, 3 såsskålar, 2 extra kaffefat medföljer

Enstaka nagg, färgbortfall, lock till sockerskål saknas

255427

2014-07-09