Fåtölj "Åskbollen"
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJ, Eero Aarnio för Asko, Finland, "Åskbollen", formgiven 1963-65, orange glasfiberarmerad plast med orangelackerad snurrbar aluminiumfot, invändig brun klädsel med två kuddar, höjd 120 cm
Slitage, repor, smärre nagg
255443
2014-07-09