Fåtölj "Åskbollen"

Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FÅTÖLJ, Eero Aarnio för Asko, Finland, "Åskbollen", formgiven 1963-65, orange glasfiberarmerad plast med orangelackerad snurrbar aluminiumfot, invändig brun klädsel med två kuddar, höjd 120 cm

Slitage, repor, smärre nagg

255443

2014-07-09