Palle Nielsen 4 böcker med grafik
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NIELSEN, PALLE (4). Orfeus og Eurodike. Første del. 1959 Köpenhamn, Reitzel, 1959, 53 linoleumsnitt, numrerad upplaga 277/450 signerad av konstnären,
Isola. Et mellemspil. / An Interlude. Orfeus og Eurydike, anden del. 42 linoleumsnitt. Köpenhamn, Reitzel, 1970, numrerad upplaga 422/450, signerad av konstnären, Nekropolis 52 penseltegninger, Köpenhamn, Reitzel, 1970, numrerad upplaga 60/500 signerad P.N., Serien uden navn, 12 penseltegninger skåret i linoleum, Clausens kunsthandel, 1977
Isola något nött och missfärgat band,
255453
2014-07-10