Vyer mm ur Dahlbergs verk om Sverige
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAHLBERG, ERIK. Ca 25 vyer mm ur Suecia Antiqua et hodierna, tidigt 1700-tal, graverade planscher, delvis dubbletter, flera i passepartout, varierande mått, samt några vyer litografier över Norrköping (Södergren).
Några smärre skador.
255651
2014-07-14