Vyer mm ur Dahlbergs verk om Sverige

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAHLBERG, ERIK. Ca 25 vyer mm ur Suecia Antiqua et hodierna, tidigt 1700-tal, graverade planscher, delvis dubbletter, flera i passepartout, varierande mått, samt några vyer litografier över Norrköping (Södergren).

Några smärre skador.

255651

2014-07-14